Nomas tirgū briest pārmaiņas

Nomas tirgū briest pārmaiņas

Visaktīvākie spēlētāji biroju nomas tirgū ir uzņēmumi, kas nodarbojas informācijas tehnoloģiju, tirdzniecības, medicīnas un finanšu pakalpojumu jomās. Turklāt kopējā Rīgas biroju platība šobrīd tiek novērtēta gandrīz 600 tūkstoši m2.

Šī gada sākumā Rīgas pārdodamo biroju sarakstu papildināja agrākā outlet centra ēka lidostas teritorijā ar platību 4500 m2, kurā pēc rekonstrukcijas iekārtojusies Air Baltic Corporation. Nākamā gada laikā tirgū plānota jaunu objektu parādīšanās: šobrīd turpinās vairāku biroja ēku būvniecība, kuru telpas jau ir pieejamas nomai, tomēr to nodošana plānota ne agrāk kā nākamā gada sākumā.

Šodien uzņēmumi - nomnieki dod priekšroku pārbraukt un paplašināties jau aizņemto ēku ietvaros. Brīvo platību īpatsvars ir 4,4%, un šis rādītājs nemainās kopš 2015.gada beigām. 2015.gada un 2016.gada pirmajā kvartālā noslēgto nomas darījumu skaits pagaidām demonstrē negatīvu dinamiku.

Tomēr patreizējo bezvēju biroju nomas tirgū tuvākajā nākotnē var nomainīt ja ne vētra, tad viegla viļņošanās. Pieaugot nekustamā īpašuma nodoklim, tā īpašnieki visdrīzāk mēģinās pārcelt pieaugošos izdevumus uz nomniekiem, kas, savukārt, var likt pēdējiem uzsākt daudz izdevīgāku variantu meklējumus. Spriežot pēc noskaņojuma, kāds valda nekustamo īpašumu attīstītāju lokā, mēģinot uzminēt gaidāmo pieprasījuma kāpumu, viņi sāk aizdomāties par jaunu kompleksu būvniecību biroju nomas vajadzībām.

Grand Credit juridiskajām un fiziskajām personām piedāvā dažādas kredītprogrammas, kuras izmantojot aizņēmējs saņem nepieciešamo finansējumu īsā laikā un ar izdevīgiem nosacījumiem.

Lai uzzinātu par visām sadarbības priekšrocībām ar Grand Credit, vērsieties pie mūsu speciālistiem pa bezmaksas telefonu: 80000688.

Uz augšu