Nekustamā īpašuma investīciju tirgū gaidāma izaugsme

Nekustamā īpašuma investīciju tirgū gaidāma izaugsme

Eksperti paredz nekustamā īpašuma investīciju tirgus aktivitātes palielināšanos 2016.gadā. Lielo fondu atnākšana uz Baltiju, pieejami aizņēmuma līdzekļi ar pievilcīgiem nosacījumiem, banku depozītu negatīvais ienesīgums un virkne citu faktoru uzkarsē situāciju nozarē, paskubinot interesi no investoru puses.

Kopējais investīciju apjoms Baltijas komerciālajā īpašumā pagājušajā gadā sasniedza 1,1 miljardus eiro. Pēc dažiem vērtējumiem – 1,4 miljardi eiro. Tas ir visaugstākais rādītājs kopš 2007.gada. Baltijas valstis saņēma aptuveni 9% no investoru līdzekļiem, kas ieguldīti Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu nekustamajā īpašumā. Pēc visām pazīmēm 2015.gads reģionam kļuvis par vienu no sekmīgākajiem pēdējā laikā.

Speciālistu prognozes tuvākajiem 12-18 mēnešiem ir samērā optimistiskas. Tirgus joprojām būs aktīvs, tiks noslēgti daudzi darījumi, gaidāms augsts banku, arī nebanku finansēšanas līmenis. Situācijā, kad pieejami salīdzinoši nedārgi aizņēmuma resursi, kad banku noguldījumiem un obligācijām ir neizdevīgi nosacījumi, investoriem paveras jaunas iespējas saistībā ar komerciālo nekustamo īpašumu.

Augstās konkurences dēļ viņi ir samērā piekāpīgi, un viņi necer uz pārāk augstu peļņu. Attiecīgi šādi objektu īpašniekiem tuvākajā laikā tiek radīti optimāli izdevīgas pārdošanas nosacījumi.

Turklāt Latvijas nekustamā īpašuma investīciju tirgum raksturīgs komercplatību piedāvājumu trūkums. Galvenie investīciju objekti 2016.gadā Latvijā joprojām būs biroja ēkas un mazumtirdzniecības objekti. Bankas finansējums apbūves projektiem ir ļoti ierobežots, un investīciju objekti tiek izvēlēti ļoti skrupulozi, tāpēc tirgū joprojām tiek realizēti projekti, kas tika uzsākti vai uzbūvēti 2006.-2009.gados. Alternatīvie sektori, tādi kā daudzdzīvokļu īres mājas, studentu kopmītnes, datu centri, atpūtas un izklaides objekti, pensionāru aprūpes centri un tā tālāk, nav attīstīti tik ļoti, lai šobrīd piesaistītu kaut cik nopietnu investoru uzmanību, tomēr tam ir noteikts potenciāls nākotnē.

Grand Credit kredītprogrammas ir pierādījušas sevi kā optimālus finansēšanas risinājumus dažāda veida darījumiem ar nekustamo īpašumu.

Lai uzzinātu par visām sadarbības priekšrocībām ar Grand Credit, vērsieties pie mūsu speciālistiem pa bezmaksas telefonu: 80000688.

Uz augšu